Konstantynów

Forum Mieszkanców Dzielnicy Konstantynów


#1 2012-05-07 19:19:51

Lukasz_Bilik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 12
Punktów :   

Lokalny Bank Pomocy Wzajemnej - Konstantynów

Intencją tej inicjatywy jest próba dotarcia do tej grupy mieszkańców, którzy z różnych przyczyn mają problemy w codziennym funkcjonowaniu w społeczeństwie lub realizacją podstawowych funkcji życiowych. Z założenia przyjmuję, że są to osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne. Mam również nadzieję, że uda nam się pobudzić mieszkańców do aktywności społecznej i uwrażliwić na potrzeby innych mieszkańców. Dodam, że chodzi mi o każdy rodzaj potrzeb i pomocy (np. opieka nad dziećmi, robienie zakupów, odśnieżanie posesji,
pomoc w rozliczaniu PIT, porada prawna czy nauka języków obcych itp.)
Fizycznie, realizację powyższego wyobrażam sobie w sposób bardzo prosty poprzez stworzenie dwóch baz informacji, odrębnie dla osób
potrzebujących wsparcia i odrębnie dla osób chętnych do świadczenia pomocy z uwzględnieniem jej charakteru. Naszym zadaniem
będzie kojarzenie tych osób.
Rejestracji osób w banku będziemy dokonywać osobiście poprzez pobranie imienia, nazwiska, adresu i ew. nr tel. przy okazaniu dowodu
osobistego.
W najbliższym czasie chcę dotrzeć do naszych mieszkańców z ulotką, która zawierać będzie informacje o prowadzonej akcji a
także mój nr tel. i adres mailowy. Jeżeli prezydent wyrazi na to zgodę to na ulotce umieścilibyśmy również odnośnik do strony
Samorządu Miasta Lublin, na której umieszczone byłyby również informacje w tym przedmiocie, na czym nie ukrywam, że bardzo mi
zależy. Myślałem także o zrobieniu dosłownie kilku plakatów, które zostałyby rozwieszone na dzielnicy.

Jeśli znacie osoby chętne do rejestracji w banku dzwońcie lub piszcie:
tel. 502 266 655
lbpw.konstantynow@gmail.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bollyworld.pun.pl www.strefacsa.pun.pl www.nagumie.pun.pl www.biologiaszczecin.pun.pl www.odt.pun.pl